KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873005
nr 1587 3005
Karin Heggestad
(1920-2023), Sverige
Oljemålning, Fönster. Monogramsignerad. Olja på duk, 39x60 cm, yttermått inklusive ram: 43x54 cm
Karin Heggestad, född Wikström, svensk konstnär född 1920, död 2023.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:20:03
11/12 19:11:46
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Karin Heggestad
Läs mer om Karin Heggestad